PORADNIK

Co to jest Ekogroszek?

Ekogroszek jest to paliwo stałe produkowane z wysokokalorycznego węgla kamiennego. Węgiel w procesie produkcji jest przesiewany przez specjalnie przystosowane sita, co zapewnia otrzymanie ziaren o gramaturze od 5mm do 25mm. Co ważne, ekogroszek jest paliwem przyjaznym środowisku, dzięki niskiej emisji tlenku siarki (SO) i tlenku węgla (CO) w toku spalania.

________________________________________

Co to jest węgiel Orzech?

Jest to typ węgla kamiennego wyodrębniony przede wszystkim przez wzgląd na granulację, wahającą się w przedziale 20-40mm, co wpisuje go na listę tak zwanych węgli grubych. Ponadto należy on do węgli płomiennych, palących się długim i silnie świecącym płomieniem. Niska zawartość siarki (0,7 -1,7%) gwarantuje rewelacyjne spalanie, a także eliminuje zagrożenie powstawania szlaki czy osadzania się cząstek sadzy w przewodach kominowych. Do niewątpliwych zalet tego materiału opałowego trzeba zaliczyć niską popielatość, która bezpośrednio pozwala zmniejszyć częstotliwość opróżniania komory spalania, oszczędzając tym samym nakład pracy i czasu osoby odpowiedzialnej za obsługę pieca. Niewielki stopień zanieczyszczeń czyni z tego rodzaju paliwa opał ekologiczny i przyjazny środowisku.

________________________________________

Na co należy zwrócić uwagę decydując się na zakup Ekogroszku, Orzecha?

Przede wszystkim na parametry jakościowe produktu, takie jak: granulacja, wartość opałowa, zawartość popiołu oraz zawartość siarki.

________________________________________

Czy ogrzewanie Ekogroszkiem jest tanie?

Biorąc pod uwagę koszy ogrzewania na gaz, olej opałowy czy prąd, ogrzewanie na ekogroszek jest tańszą alternatywą uzyskiwania ciepła.

________________________________________

W jaki sposób mogę zakupić węgiel?

Wychodząc Państwu naprzeciw zaprojektowaliśmy nowy, innowacyjny sklep internetowy, aby ułatwić i sprawić zakup węgla czynnością wygodną bez wychodzenia z domu. Możliwe jest w dalszym ciągu składanie zamówień telefonicznie, mailem lub zakup bezpośredni poprzez nasze autoryzowane składy węglowe.

________________________________________

Czy jest możliwość zakupu węgla luzem?

Tak, oczywiście jest możliwość zakupu węgla luzem na każdym naszym autoryzowanym składzie węgla, bądź też telefonicznie pod numerem 32 7878 144.

________________________________________

Jak długi jest czas oczekiwania na zamówione produkty?

Dokładamy wszelkich starań, aby czas oczekiwania na realizację zamówienia był jak najkrótszy. Szacowany termin dostawy pod drzwi klienta wynosi 2-7 dni roboczych w dowolnie wyznaczonym miejscu w kraju.

________________________________________

Czy kurier/dostawca wyładuje paletę z samochodu?

Oczywiście, że tak. Posiadamy bogatą flotę samochodów dostawczych specjalnie przystosowanych do transportu i rozładunku węgla. Ponadto współpracujemy z najlepszymi firmami kurierskimi, stąd też każdy wysyłany kurier posiada samochód wyposażony w windę hydrauliczną oraz wózek do ciągnięcia palety po terenie płaskim i utwardzonym.

________________________________________

Czy paleta jest zwrotna?

Nie. Paleta na której kurier dostarczy węgiel pozostaje Państwa własnością.

________________________________________

Czy kurier/dostawca wniesie opał do piwnicy?

Kurier/dostawca nie wnosi zamówionego opału do piwnicy oraz do żadnych pomieszczeń gospodarczych chyba, że istnieje możliwość ciągnięcia palety na wózku paletowym po płaskiej, utwardzonej nawierzchni.

Ważne! Jeśli infrastruktura Państwa terenu nie pozwala na bezpieczne przemieszczenie palety z węglem, gdyż jest nie utwardzona, brama wjazdowa jest zbyt wąska lub występują inne trudności kurier poprosi państwa o zorganizowanie rozładunku. W jedynie wyżej opisanym przypadku kurier pozostawi przesyłkę poza wskazanym miejscem rozładunku.

________________________________________

Czy przy zakupie węgla na potrzeby firmy muszę zapłacić akcyzę?

Jeśli dokonane zostało prawidłowe zgłoszenie do Urzędu Celnego właściwego dla miejsca prowadzenia Państwa firmy w wyniku, którego organ wydał dokument w postaci zwolnienia od podatku akcyzowego to wniesienie opłaty akcyzowej nie będzie konieczne. W przypadku braku wyżej opisanego dokumentu konieczne będzie wniesienie opłaty akcyzowej.

_______________________________________

Kto może być zwolniony od akcyzy?

W ustawie o podatku akcyzowym przewidziano szereg zwolnień przedmiotowych od akcyzy dla wyrobów węglowych zużywanych zarówno do celów innych niż działalność gospodarcza, jak również zużywanych do prowadzenia niektórych rodzajów działalności gospodarczej.

Zwolnienia wyrobów węglowych zużywanych do celów innych niż działalność gospodarcza obejmuje wyroby zużywane przez:
1. pośredniczący podmiot węglowy
2. GOSPODARSTWA DOMOWE
3. organy administracji publicznej
4. jednostki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej
5. podmioty systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.)
6. żłobki i kluby dziecięce, o których mowa w ustawie z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2011 r. Nr 45, poz. 235, Nr 131, poz. 764 i Nr 171, poz. 1016)
7. podmioty lecznicze, o których mowa w art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. Nr 112, poz. 654, Nr 149, poz. 887, Nr 174, poz. 1039 i Nr 185, poz. 1092)
8. jednostki organizacyjne pomocy społecznej, o których mowa w art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2009 r. Nr 175, poz. 1362, z późn. zm.22)
9. organizacje, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 oraz z 2011 r. Nr 112, poz. 654 i Nr 149, poz. 887).

 

 

kontakt

 

 

Veneco Sp. z o.o. spółka komandytowa
41-914 Bytom
ul. Strzelców Bytomskich 129
NIP: 627-261-39-49
Regon: 240676616

tel. (32) 78 78 144

tel.  535 805 477       SPRZEDAŻ WĘGLA  HURT

tel.  531 196 196       SPRZEDAŻ WĘGLA DETAL

Formularz kontaktowy

masz pytanie? napisz do nas!
Podaj wynik: 18 + 6 =

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.